Søk om penger fra Nysgjerrigper
08. feb 2012 06:00
Elever fra Storevarden skole i Rogaland fikk reisepenger fra Nysgjerrigper og ble Årets Nysgjerrigper 2010 med forskning på høytlesning for dyr. Her med kunnskapsminister Kristin Halvorsen, som delte ut prisen.
Søk om inntil 5 000 kroner i forskningsstøtte fra Nysgjerrigperfondet! Siste frist dette skoleåret er om en uke - altså onsdag 15. februar.
Forskere trenger ofte penger til utstyr, reiser eller andre ting. Mange forskere får støtte fra Forskningsrådet for å kunne drive med forskningen sin.
På samme måte kan alle som deltar i Årets Nysgjerrigper søke om å få støtte fra Nysgjerrigperfondet.
Vant med pengestøtte
Flere av finalistene i Årets Nysgjerrigper 2011 fikk støtte til å utføre aktiviteter i prosjektene sine. For eksempel fikk 5.-7. klasse ved Tylldalen skole støtte for å kjøpe inn en bildescanner til å kartlegge forandringer i naturen i Tylldalen de siste 100 årene.
Årets Nysgjerrigper 2010, klasse 5A og 5B ved Storevarden skole, fikk reisepenger fra Nysgjerrigper til forskning på lesing for dyr.
- Les om prosjektet "Har naturen i Tylldalen forandret seg de siste 100 årene?"
- Les om prosjektet "Hvordan reagerer dyr når de blir lest høyt for?"
Opp til 5 000 kroner
Det er ikke alltid det er gratis å forske. Da er det godt å vite at du kan søke penger fra Nysgjerrigperfondet to ganger i året.
Foto: ShutterstockDere kan søke om alt fra 100 til 5 000 kroner i støtte til deres prosjekt. Alt dere trenger å gjøre er å fylle ut søknadsskjema og skrive en god begrunnelse for hvorfor akkurat dere fortjener å få støtte.
Søknadsskjema
Søknadsskjema kan leveres elektronisk eller i posten. Det er viktig å lese søknadsskjemaet nøye. Kanskje vil støtte fra Nysgjerrigperfondet hjelpe til at akkurat dere går til topps i konkurransen? Husk å søke innen fristen 15. februar. Lykke til med søknaden og forskningen!
Brev med papirskjema sendes til:
Norges forskningsråd
Nysgjerrigper
Postboks 2700, St. Hanshaugen
0131 Oslo
Sist endret: 08.02.2012