Dyrt å forske?
04. feb 2008 06:00
Mangler dere penger til årets Nysgjerrigper-prosjekt? Fortvil ikke! Alle deltagere i Årets Nysgjerrigper 2008 kan søke om støtte fra Nysgjerrigperfondet. Fristen er 15. februar.
Forskning er sjelden gratis. Noen ganger trengs det dyrt utstyr for å finne de svarene man er ute etter, andre ganger er det nødvendig med en kostbar reise. Derfor må forskere ofte søke om penger til forskningen sin.
Søk om penger!
Akkurat som forskere hvert år søker om penger fra Norges Forskningsråd, kan du og klassen din nå søke om støtte fra Nysgjerrigper. Betingelsen er at dere arbeider med et prosjekt til forskningskonkurransen Årets Nysgjerrigper 2008, og at dere har en god plan for prosjektet.
Søknaden
For å søke om støtte, må du gjøre følgende:
1. Fyll ut søknadsskjemaet til Nysgjerrigperfondet. Du finner det i konkurranseheftet for Årets Nysgjerrigper 2008. Du kan også laste ned søknadsskjema til Nysgjerrigperfondet som en pdf-fil ved å klikke her.
2. Skriv om prosjektet og hvilke aktiviteter dere skal gjennomføre (10-15 linjer).
3. Sett opp en oversikt over hvor mye penger dere trenger.
4. Skriv en begrunnelse for hvorfor dere bør få penger (10-15 linjer).
Vinnerne av Kreativitetsprisen 2007, 6. klasse ved Tokke skole, var blant dem som fikk penger fra Nysgjerrigperfondet i fjor.
Legg søknadsskjema og vedlegg i en konvolutt, som dere sender til:
Nysgjerrigper
Norges forskningsråd
Postboks 2700 St. Hanshaugen
0131 OSLO
Merk konvolutten med "Nysgjerrigperfondet".
Husk å sende oss søknaden innen fristen 15. februar!
Sist endret: 04.02.2008